Najnowsze wiadomości z kraju

Prowadził samochód mając ponad 4 promile alkoholu. Wiózł poszukiwanego mężczyznę

Opolscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który po pijanemu prowadził samochód. Jak poinformowała KP Policji w Nysie, w chwili zatrzymania mężczyzna “wydmuchał” na alkomacie 4,2 promila alkoholu. Razem z nim podróżował poszukiwany przez policję.

Dyżurny komendy powiatowej policji w Nysie otrzymał telefoniczne zgłoszenie o mężczyźnie, który prawdopodobnie jest pijany i prowadzi samochód osobowy.

Na miejsce wskazane przez zgłaszającego wysłano patrol mundurowych. Funkcjonariusze zatrzymali 30-latka, u którego alkomat wykazał 4,2 promila alkoholu. Pijanemu kierowcy natychmiast zabrano prawo jazdy, a samochód przekazano trzeźwej osobie trzeciej.

Wylegitymowano także pasażera osobowego peugeota. Okazało się, że 32-latek figuruje w policyjnej bazie danych jako poszukiwany do odbycia kary więzienia. Po zatrzymaniu i przeprowadzeniu czynności formalnych, zostanie przekazany odpowiednim służbom.

Źródło: PAP Autor: Marek Szczepanik
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij