Najnowsze wiadomości ze świata

Protestowali, blokując autostradę. Policja zatrzymała ponad 2 tys. aktywistów klimatycznych

W sobotę wieczorem usunięto ostatniego demonstranta blokującego autostradę A12 w Hadze – podała policja. W sumie zatrzymano przeszło 2,4 tys. aktywistów klimatycznych, którzy blokowali autostradę.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami do zablokowania autostrady w Hadze doszło około południa w sobotę. Tysiące aktywistów protestujących przeciwko paliwom kopalnym, zwołanych przez organizację Extinction Rebellion, weszło na pasy ruchliwej autostrady A12.

Doszło do interwencji policji, która użyła armatki wodnej. W sumie do godziny 19:00 zatrzymano ponad 2,4 tys. osób, w tym kilkudziesięciu nieletnich. Dziennik „De Telegraaf” podaje w niedzielę, że wśród zatrzymanych było 10-letnie dziecko.

W marcu br. rzecznik burmistrza Hagi Robin Middel, po kolejnej już blokadzie autostrady A12, powiedział, że iż działacze klimatyczni „brutalnie” wykorzystują dzieci w swoich protestach, np. stawiając je naprzeciwko armatek wodnych.

Sobotnia blokada autostrady była zakazana przez władze Hagi. Jak podaje Extinction Rebellion, akcja ma zostać powtórzona również w niedzielę.

 

Źródło: PAP Autor: Andrzej Pawluszek
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij