Pobity parasolem Najnowsze wiadomości ze świata

Chwalił Rosjan, dostał parasolką. Polityk ma wstrząs mózgu

Pobity parasolem na uniwersytecie w Gandawie w północnej Belgii znany z prorosyjskich poglądów przywódca Forum dla Demokracji (FvD) Thierry Baudet ma wstrząs mózgu i jego eurosceptyczne ugrupowanie zawiesiło kampanię wyborczą – przekazał mediom rzecznik partii.

Prorosyjski polityk pobity parasolem

Szef FvD miał w czwartek wieczorem wygłosić wykład na jednej z uczelni w Gandawie. Jak relacjonują media, przed wejściem na salę został zaatakowany przez zakapturzonego mężczyznę, który miał – według niektórych doniesień – wykrzykiwać hasła antyfaszystowskie. Belgijskie media ujawniły w piętek, iż sprawcą ataku był bezdomny Ukrainiec.

Baudet powiedział po zdarzeniu, że ma „ogromnego guza” na głowie. Obecnie okazało się jednak, że atak przypłacił wstrząsem mózgu i lekarz zalecił mu kilka dni odpoczynku. W związku z tym, kierowane przez niego ugrupowanie zawiesiło kampanię wyborczą przed zaplanowanymi na 22 listopada br. przedterminowymi wyborami parlamentarnymi.

Atak na prorosyjskiego polityka został skrytykowany przez holenderskich polityków, m.in. premiera Marka Ruttego i lidera lewicowej opozycji Fransa Timmermansa.

Czytaj więcej:

Władimir Putin nie żyje? Zaskakujące wiadomości z Rosji

Źródło: PAP Autor: Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij