Najnowsze wiadomości ze świata

Prokuratura żąda kary śmierci dla pedofila

36-letni Joseph Giampa został oskarżony o przestępstwa pedofilskie. Ma szansę zostać pierwszym Amerykaninem, który zostanie za to skazany na karę śmierci.

Giampa usłyszał w czwartek sześć zarzutów napaści seksualnej na osobę poniżej 12 roku życia i trzy zarzuty promowania występów seksualnych w wykonaniu dziecka. Prokuratura twierdzi, że istnieje nagranie, na którym gwałci małego chłopca. Aresztowano go w zeszłym miesiącu, kiedy śledczy znaleźli to nagranie na jego laptopie.

Prokurator stanowy William Gladson ujawnił, że jego biuro będzie domagać się dla niego kary śmierci, z powodu „tego, jak poważną zbrodnię popełnił, i jej wpływu na społeczność”. Przyznał, że może spotkać się to z krytyką, ale „nasze poświęcenie zapewnianiu sprawiedliwości i ochronie niewinnych pozostaje niewzruszone”.

Domaganie się dla niego kary śmierci będzie możliwe, gdyż prawicowy gubernator Ron DeSantis podpisał zeszłej wiosny dwie ustawy, które zaostrzyły dotyczące jej przepisy. Jedna z nich zezwoliła, by ława przysięgłych mogła rekomendować karę śmierci stosunkiem głosów 8 do 4. W niemal wszystkich pozostałych stanach, gdzie obowiązuje kara śmierci, musi zrobić to jednogłośnie, wyjątkiem jest tylko Alabama.

Druga ustawa rozszerzyła katalog przestępstw, za które może grozić, o niektóre przestępstwa seksualne wobec dzieci. Jeśli Giampa usłyszy taki wyrok, to zostanie pierwszym Amerykaninem skazanym na karę śmierci za pedofilię.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Fox News Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Polecane artykuły

0 0

Utknęli na bezludnej wyspie. Uratowały ich liście palmy

0 0

Do ziemi zbliżają się dwie duże asteroidy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij