Najnowsze wiadomości z kraju

Prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie Grzegorza Brauna

Skandaliczny incydent z udziałem posła Konfederacji Grzegorza Brauna może mieć dla niego poważne konsekwencje. Prokuratura poinformowała, że wszczęła w jego sprawie postępowanie.

Jak informowaliśmy wczoraj, w Sejmie odbyła się uroczystość z okazji żydowskiego święta Chanuki, które upamiętnia wojnę wyzwoleńczą z 164 r. p.n.e. W późnych godzinach popołudniowych poseł Braun chwycił za wiszącą na korytarzu gaśnicę i zgasił nią świece hanukowe.

Grzegorz Braun wykluczony z obrad Sejmu. Zgasił gaśnicą menorę chanukową

Po tym wydarzeniu marszałek Sejmu wykluczył Brauna z obrad. We wtorek ogłosił, że Prezydium Sejmu ukarało go odebraniem połowy uposażenia przez trzy miesiące i całej diety przez pół roku. Dodatkowo Prezydium upoważniło Kancelarię Sejmu do złożenia zawiadomień do prokuratury.
W środę rano rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Szymon Banna poinformował, że postępowanie w sprawie wczorajszych wydarzeń w Sejmie zostało już wszczęte. Obecnie trwają czynności procesowe, w trakcie których zabezpieczany jest materiał dowodowy. Prokuratura wszczęła to postępowanie z urzędu, a zawiadomienia, gdy już wpłyną, zostaną dołączone do niego.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: WM
Fot. PAP/Marcin Obara

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij