Najnowsze wiadomości z kraju

Prokuratura skierowała Tomasza Lisa na badania psychiatryczne

Tomasz Lis poinformował na Twitterze, że prokuratura skierowała go na badania psychiatryczne. Ma to związek z postawionymi mu wcześniej zarzutami.

Lis został przesłuchany w prokuraturze w piątek. Śledczy oskarżyli go o złamanie ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałania alkoholizmowi, gdy był jeszcze naczelnym Newsweeka. Chodziło o opublikowaną w dodatku do tygodnika reklamę wódek, brandy, whisky i likierów. Było widać na niej znak graficzny producenta, nazwę marki, ceny i adres strony internetowej, na której można było kupić alkohol. Może mu za to grozić grzywna w wysokości do 10 tysięcy złotych.

Lis nie przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia, ale prokuratura nie ujawniła na razie ich treści. Na swoim Twitterze stwierdził, że stawiany mu zarzut jest „zupełnie absurdalny”. Poinformował też, że dostał skierowanie na badanie psychiatryczne. „Witamy w ZSRR” – napisał. Inny użytkownik Twittera wyjaśnił mu, że to standardowa procedura w wypadku osób, które leczyły się psychiatrycznie lub, jak w wypadku Lisa, neurologicznie.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info Autor: WM
Fot. autor: Jarosław Roland Kruk / Wikipedia, licencja: CC-BY-SA-3.0 W

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij