Najnowsze wiadomości ze świata

Prokurator ukradła miliony z tarczy covidowej. Trafi za to do więzienia

Była zastępczyni prokuratora okręgowego Atlanty została skazana za wyłudzenie pieniędzy z tarczy covidowej. Zdefraudowała ok. 15 milionów dolarów.

Podczas pandemii chińskiego koronawirusa rząd USA wprowadził szereg programów, które miały pomóc obywatelom w poradzeniu sobie z jego skutkami. Jednym z nich był Program Ochrony Wypłat. W jego ramach właściciele firm mogli otrzymać nisko oprocentowane pożyczki, by przeznaczyć je na wypłaty dla swoich pracowników. Mogli też liczyć na to, że te pożyczki zostaną częściowo lub w całości umorzone jeśli utrzymają zatrudnienie.

Skorzystała z tego programu Sheila Robertson, była zastępczyni prokuratora Atlanty. W składanych wnioskach twierdziła, że zatrudnia ponad 400 osób w czterech prowadzonych przez siebie firmach. Aby to udowodnić, dołączyła do nich nawet sfałszowane zeznania podatkowe. Otrzymała z PPP ponad 15 milionów dolarów.

Śledczy ustalili, że użyła tych pieniędzy, by kupić sobie luksusowe przedmioty, w tym pierścionek z 10-karatowym diamentem i luksusowe samochody, w tym Rolls-Royce’a. Część tej kwoty przekazała też Chandrze Norton, która pomogła jej dokonać tego oszustwa, i członkom swojej rodziny. Ława przysięgłych uznała ją za winną spisku celem dokonania oszustwa finansowego i prania brudnych pieniędzy. Sędzia zdecydował, że zostanie skazana na siedem lat i trzy miesiące więzienia, a po odsiedzeniu wyroku przez kolejne trzy lata będzie pod nadzorem policji.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Daily Mail Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij