Najnowsze wiadomości z kraju

Próbował zabić nastolatka w autobusie. Wzorowa postawa pasażerów

Pasażerowie autobusu jadącego z Katowic do Dąbrowy Górniczej zdołali powstrzymać mężczyznę, który usiłował zabić 16-latka. Sprawca, który trafił w ręce policji, zranił nastolatka nożem w okolice brody i obojczyka.

Do zdarzenia doszło na trasie autobusu linii M2, jadącego z Katowic do Dąbrowy Górniczej. 46-letni pasażer wyciągnął nóż i groził wracającemu ze szkoły do domu 16-latkowi. Doszło do szamotaniny, w wyniku której nastolatek został zraniony w okolicach brody i obojczyka.

Na dramatyczne wydarzenia w porę zareagowali inni pasażerowie. Osoby jadące autobusem powstrzymali napastnika i powiadomili policję.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili, że 46-latek miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. W rozmowie z policjantami przyznał, że nie tylko spożywał alkohol, ale również brał narkotyki.

Ranny nastolatek trafił do szpitala. Tam udzielono mu pomocy i jeszcze tego samego dnia wrócił do domu.

46-letni napastnik usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa, za co grozi mu nawet dożywocie. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej Katowice Południe i umieścił mężczyznę w areszcie na okres 3 miesięcy.

Źródło: stefczyk.info/na podst.RMF FM Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

Rosja atakuje. Polskie lotnictwo w akcji

0 0

20 osób zginęło w pożarze w parku rozrywki

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij