Najnowsze wiadomości ze świata

Prezydent Zełenski podpisał dekret. Czas negocjacji już minął

Prezydent Ukrainy podpisał dekret uznający decyzję Rady Bezpieczeństwa Narodowego o „niemożności prowadzenia rozmów z Władimirem Putinem”. Jeszcze niedawno Zełenski deklarował gotowość do negocjacji, ale z innymi prezydentem.

Decyzję o „niemożności prowadzenia rozmów z Putinem” Rada Bezpieczeństwa Narodowego podjęła 30 września. Tego samego dnia prezydent Rosji ogłosił aneksję czterech ukraińskich terytoriów. jeszcze tego dnia Wołodymyr Zełenski zadeklarował, że jest gotowy negocjować, jednak nie z Putinem, a innym prezydentem. Zaznaczył również, że pokój będzie możliwy w przypadku, gdy wojska rosyjskie opuszczą jego kraj.

Wcześniej Kijów ostrzegał, że aneksja ukraińskich terenów przez Rosjan uniemożliwi prowadzenie rozmów pokojowych.

Teraz prezydent Zełenski podpisał dekret, który wdraża w życie wspomnianą decyzję Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Oprócz „niemożności prowadzenia rozmów z Władimirem Putinem” znalazły się w nim punkty mówiące m.in. o przyspieszonym ubieganiu się o przystąpienie Ukrainy do  NATO. W dekrecie zapisano także szereg instrukcji dla rządu, które mają m.in. poprawić zdolność obronną kraju.

Jak informuje agencja Intefx-Ukraine, stosowny dekret prezydencki został już opublikowany na stronie internetowej we wtorek i tego też dnia wchodzi w życie.

Podpisany przez Zełenskiego dokument skomentował rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Powiedział on, że Rosja teraz poczeka na „przyszłego prezydenta Ukrainy lub zmianę stanowiska”.

Źródło: stefczyk.info/na podst.rmf Autor: MS
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Polacy za biedni na wakacje

0 0

Bunt zakonnic. Arcybiskup ekskomunikował cały klasztor

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij