Najnowsze wiadomości z kraju

Prezydent Zełenski odwiedzi Warszawę

Prezydent Zełenski już wkrótce odwiedzi Polskę. W środę spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą w Warszawie.

O wizycie przywódcy Ukrainy poinformowała w poniedziałek rano Kancelaria Prezydenta RP. Szef Biura Polityki Międzynarodowej Marcin Przydacz przekazał w rozmowie z RMF FM, że Zełenski spotka się z Polakami i Ukraińcami na Zamku Królewskim w Warszawie.

Przydacz dodał, że spodziewa się dziesiątek tysięcy osób. „Każdy będzie mógł zobaczyć prezydentów na pewno na telebimie, a być może w bliższej relacji” – powiedział – „Prezydent Zełenski chce powiedzieć kilka słów do Polaków, w kontekście tego wszystkiego, co wydarzyło się w ostatnim roku, jak Polacy pomagają Ukrainie, uchodźcom czy przyjmują ich do domów”.

Oprócz spotkania z Polakami i Ukraińcami prezydent Zełenski porozmawia też z prezydentem Dudą. Przydacz poinformował, że ich rozmowa będzie dotyczyła nie tylko bezpieczeństwa, ale także współpracy gospodarczej, tematów politycznych i historycznych. Politycy porozmawiają również o sytuacji w rolnictwie i ukraińskim zbożu. Minister w KPRM Michał Dworczyk poinformował, że prezydent Zełenski spotka się także z premierem Morawieckim.

To będzie pierwsza oficjalna wizyta prezydenta Zełenskiego w Polsce od momentu rozpoczęcia wojny. Wcześniej odwiedził Waszyngton, Londyn, Brukselę i Paryż. Przydacz zauważył, że w przeciwieństwie do wizyty w Warszawie, wcześniejsze były wizytami czysto roboczymi, bez żadnego ceremoniału.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: WM
Fot. PAP/Viktor Kovalchuk

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij