Najnowsze wiadomości z kraju

Piękny gest prezydenta Andrzeja Dudy przed posiedzeniem Sejmu. Tego się nikt nie spodziewał

– Niech to będzie symboliczne zakończenie okresu kampanii, niech stanie się to dobrą tradycją w naszym parlamencie. Tak zaczynajmy każde pierwsze posiedzenie nowego Sejmu – od podania sobie ręki – powiedział w orędziu wygłoszonym w Sejmie prezydent Andrzej Duda.

Prezydent Duda wygłosił na pierwszym posiedzeniu Sejmu X kadencji orędzie, na zakończenie którego podał rękę wszystkim posłom siedzącym w pierwszych rzędach ław sejmowych.

“Za nami długa i intensywna kampania wyborcza. Czas walki o jak najlepszy wynik, zaciętej często rywalizacji o mandaty poselskie. (…) Kampanii zawsze towarzyszą olbrzymie emocje i wysoka temperatura sporów. Tak jest na całym świecie, taka jest jej natura, Polska nie jest tu żadnym wyjątkiem. To czas ostrych sporów i ostrych wystąpień” – podkreślił.

Zaznaczył, że były wielkie emocje i spory w pracy, wśród znajomych, w rodzinach. “Ale ten czas już za nami” – zaznaczył.

“Dlatego tak jak w 2019 roku, tak i dziś, chciałbym po zakończeniu swojego wystąpienia powtórzyć gest podania dłoni wszystkim państwu, posłom i posłankom, poprzez symboliczne podanie dłoni tym, którzy zasiadają w pierwszych rzędach tutaj, w Sejmie” – powiedział, zwracając się do posłanek i posłów obecnych na sali.

“Niech to będzie symboliczne zakończenie okresu kampanii, niech stanie się to dobrą tradycją w naszym parlamencie. Tak zaczynajmy każde pierwsze posiedzenie nowego Sejmu – od podania sobie ręki. Nie tylko z prezydentem, ale podania sobie ręki nawzajem” – zaapelował.

Źródło: (PAP) Autor: Aleksandra Kiełczykowska
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij