Najnowsze wiadomości z kraju

Prezydent: sąd nakazał przymusowe dokarmianie Kamińskiego

W środę otrzymałem informację od małżonki Mariusza Kamińskiego, że sąd wydał nakaz, aby był on przymusowo dokarmiany – powiedział prezydent Andrzej Duda. Zaapelował do szefa MS i prokuratora generalnego Adama Bodnara, by umożliwił Kamińskiemu i Maciejowi Wąsikowi przerwę w odbywaniu kary.

“Dzisiaj otrzymałem informację od małżonki pana ministra Mariusza Kamińskiego, że wobec pana ministra Kamińskiego został wydany nakaz sądu, aby był przymusowo dokarmiany, albowiem stan zdrowia, w którym się znalazł, zaczyna zagrażać jego życiu i zdrowiu. Sąd nakazał przymusowe dokarmianie go” – powiedział prezydent na konferencji prasowej w Davos.

Ponownie zaapelował do Bodnara, by przerwał wykonywania kary więzienia przez Kamińskiego i Wąsika. Zaznaczył, że Bodnar, jako prokurator generalny, może to zrobić w każdej chwili, bo tak stanowi prawo.

“Przypominam panu prokuratorowi generalnemu, że jest byłym rzecznikiem praw obywatelskich, że przez lata był związany jako wiceprezes, także z Helsińską Fundacja Praw Człowieka – że to jest sytuacja człowieka. Człowieka, który służył swojemu państwu z pełnym oddaniem i który czuje się głęboko skrzywdzony tym, co dzisiaj organy polskiego państwa – myślę o polskich sądach – z nim czynią, osadzając go w więzieniu” – powiedział.

Prezydent zaznaczył, że Kamiński właśnie dlatego – “choć jest w złym stanie zdrowia, podjął strajk głodowy”. Andrzej Duda zaznaczył, że dziś b. szef CBA znajduje się “rzeczywiście w bardzo złym stanie zdrowia”.

“Ja apeluję do pana ministra, byłego rzecznika praw obywatelskich związanego z Helsińską Fundacją Praw Człowieka, aby się zastanowił nad sobą i nad tym, co robi” – dodał Andrzej Duda.

Źródło: PAP Autor: Wiktoria Nicałek, Aleksandra Rebelińska
Fot. EPA/GIAN EHRENZELLER

Polecane artykuły

0 0

“Willkommenskultur 2.0+ to droga donikąd”

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij