Najnowsze wiadomości ze świata

Prezydent Duda na czele husarii. Szczególny film z okazji szczytu NATO

W Wilnie rozpoczął się dwudniowy szczyt NATO, którego jednym z głównych tematów będzie przyszłość Ukrainy. Z tej okazji internetowa organizacja „NAFO” opublikowała wideo z udziałem światowych przywódców. Wśród nich nie zabrakło prezydenta Andrzeja Dudy, który na filmie stoi na czele husarii.

We wtorek w stolicy Litwy rozpoczął się szczyt NATO. Wśród najważniejszych kwestii, które zostaną omówione w Wilnie znajdzie się wzmocnienie wschodniej flanki Sojuszu oraz przyszłość Ukrainy, a szczególnie jej potencjalne wejście w struktury NATO.

Z okazji dwudniowego szczytu, na którym pojawią się głowy państw wchodzących w skład Sojuszu Północnoatlantyckiego, w sieci pojawił się specjalny film. Jego autorem jest North Atlantic Fellas Organization (NAFO), czyli organizacja, która w żartobliwy sposób walczy w mediach społecznościowych z Rosyjską propagandą i jej narracją na temat wojny w Ukrainie.

Film stworzony przez wolontariuszy NAFO przedstawia przywódców państw członkowskich NATO. Występują oni w niecodziennych kreacjach i scenografiach. Na nagraniu dominuje militarny anturaż, a ujęcie każdego z polityków zdobi data wstąpienia jego państwa w szeregi Sojuszu.

Tak oto prezydent Francji Emmanuel Macron zaprezentowany został w napoleońskim mundurze, a premiera Norwegii Jonasaa Gahra ucharakteryzowano na Wikinga. Nowoczesny styl nadano natomiast szefowej włoskiego rządu i brytyjskiemu premierowi. Widzimy Giorgię Meloni trzymającą w rękach karabin oraz Rishiego Sunaka siedzącego w czołgu.

Nie zabrakło także prezydenta USA. W przypadku Joe Bidena słyszymy wygenerowane przez sztuczną inteligencję hasło: „to czas NATO, chłopie”.

Uwagę przykuwa również prezydent Andrzej Duda. Na filmie widzimy polskiego prezydenta w roli rycerza, stojącego na czele husarii.

Ostatnią z postaci przedstawionych w materiale jest prezydent Ukrainy. Wołodymyr Zełenski stoi na tle żołnierzy, a kadr zdobi data 202…, nawiązująca do oczekiwanego wstąpienia jego kraju do NATO.

Źródło: stefczyk.info/na podst.Twitter Autor: MS
Fot. screen Twitter

Polecane artykuły

0 0

Seria groźnych wypadków z udziałem dzieci na hulajnogach

0 0

Ile zarabia burmistrz Zakopanego? Szokująca kwota

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij