Najnowsze wiadomości z kraju

Ależ wstyd i żenada! Prezydent Czech zmuszony do reakcji po artykule w “Gazecie Wyborczej”

Obawiam się, że tytuł “Gazety Wyborczej” był pewną nadinterpretacją tego, co powiedziałem. Prosiłem o zdrowy rozsądek nie z punktu widzenia nauczania Polaków, jak mają tego zdrowego rozsądku używać. Prosiłem o kolektywny zdrowy rozsądek – mówił w piątek prezydent Czech Petr Pavel.

W piątek na łamach “Gazety Wyborczej” ukazał się wywiad z prezydentem Czech zatytułowany “Proszę Polaków o więcej rozsądku”. Petr Pavel później w piątek pytany o tę publikację w TVN24 zaznaczył, że jej tytuł był pewną nadinterpretacją.”Obawiam się, że tytuł +Gazety Wyborczej+ był pewną nadinterpretacją tego, co powiedziałem. Prosiłem o zdrowy rozsądek nie z punktu widzenia nauczania Polaków, jak mają tego zdrowego rozsądku używać. Prosiłem o kolektywny zdrowy rozsądek” – mówił czeski prezydent.

“Razem z Polską i innymi krajami tego regionu w tej chwili jesteśmy w bardzo podobnej sytuacji odnośnie wojny w Ukrainie, która nas zjednoczyła. Znowu sprowadziła nas do zrozumienia podstawowych zasad, rozumienia, co jest ważne, a co jest nieistotne. Ale również dzięki niej zrozumieliśmy, że ten region ma coś do zaoferowania, że powinniśmy pracować bliżej, razem zapewniając rozwiązania, nowe pomysły i inicjatywy nie tylko na rzecz wspierania Ukrainy, ale też pomagania Ukrainie w jej drodze europejskiej” – powiedział Pavel.

“Wydaje mi się, że to było istotą tego, co tam mówiłem. Nie myślałem w tym przypadku o Turowie, czy jakichkolwiek innych problemach, które razem rozwiązujemy” – dodał czeski prezydent.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. PAP/Piotr Nowak

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij