Najnowsze wiadomości z kraju

Prezydent Aleksandra Dulkiewicz zbiera pamiątki po “Strajku Kobiet”. “Warto, żeby nasze dzieci i wnuki wiedziały, kto wywiózł ten rząd na taczkach i dlaczego”

Prezydent Gdańska chce, aby transparenty ze “Strajku Kobiet” trafiły do miejskiego muzeum. Aleksandra Dulkiewicz zaapelowała do uczestników protestów, aby podzielili się swoimi hasłami z “przyszłymi pokoleniami”.

– Muzeum Gdańska zbiera transparenty, flagi i zdjęcia z protestów Jeśli możecie, podzielcie się swoimi hasłami z przyszłymi pokoleniami. Warto, żeby nasze dzieci i wnuki wiedziały, kto wywiózł ten rząd na taczkach i dlaczego – poinformowała prezydent w mediach społecznościowych.

Muzeum Gdańska to placówka, która gromadzi zbiory dokumentujące historię miasta od średniowiecza do XX wieku. Główna siedziba tej instytucji mieści się w Ratuszu Głównego Miasta, dawnej siedzibie władz miejskich. Czy to właśnie tam trafią kartony z wulgarnymi napisami, które chce kolekcjonować prezydent Dulkiewicz? Tego nie wiadomo, bo muzeum ma aż 10 oddziałów na terenie miasta. Miejsc na flagi, kartony i transparenty z pewnością nie zabraknie.

Muzeum Gdańska zbiera transparenty, flagi i zdjęcia z protestów Jeśli możecie, podzielcie się swoimi hasłami z…

Opublikowany przez Aleksandrę Dulkiewicz Środa, 4 listopada 2020

Warto dodać, że w czasie, kiedy prezydent Dulkiewicz chce zbierać transparenty po strajku kobiet, gdańskie Muzeum II Wojny Światowej oddało do dyspozycji personelu medycznego pokoje w części hotelowej placówki. Nocleg przygotowano z myślą o lekarzach, pielęgniarkach i o ratownikach, którzy podejmą pracę w szpitalu tymczasowym. Muzeum drugi raz w czasie pandemii udostępniło bezpłatnie pokoje dla kadry medycznej z województwa pomorskiego. Było to możliwe dzięki porozumieniu, które podpisali wojewoda pomorski Dariusz Drelich i dyrektor Muzeum II Wojny Światowej Karol Nawrocki.

Pracownicy ochrony zdrowia: lekarze, pielęgniarki i ratownicy, którzy podejmą pracę w powstającym w Sopocie szpitalu tymczasowym, będą mogli skorzystać z bezpłatnego noclegu w muzeum.

Muzeum II Wojny Światowej jest instytucją predestynowaną m.in.  do edukacji, prowadzenia projektów badawczych i działań wystawienniczych, przywracania pamięci o bohaterach i ofiarach II wojny światowej. Jednak w chwili obecnej, w tak trudnych dla nas wszystkim momentach nie możemy przejść obojętnie wobec najbardziej potrzebujących. Bezpłatne pokoje dla medyków, przekazanie parkingu na rzecz działania centrum testowego COVID 19 UCK drive-through dzielenie się maskami ochronnymi i książkami z 18 tysiącami mieszkańców i mieszkanek Gdańska, są to nasze cegiełki wsparcia, w tym trudnym czasie – poinformował dr Karol Nawrocki w komunikacie przesłanym do mediów.

Źródło: Stefczyk.info Autor: red
Fot. PAP

Polecane artykuły

0 0

Szefowa Secret Service podała się do dymisji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij