Najnowsze wiadomości z kraju

Prezes PiS komentuje atak na marszałek Witek. „Nasi konkurenci i stojące za nimi media przekroczyły granicę przyzwoitości”

Niebywały atak na rodzinę marszałek Sejmu Elżbiety Witek jest dowodem, że nasi konkurenci polityczni i stojące za nimi media przekroczyły kolejną granicę przyzwoitości – ocenił prezes PiS Jarosław Kaczyński.

W czwartek na stronie internetowej Radia Zet ukazał się artykuł, gdzie opisana jest sprawa pacjentki, która zmarła, czekając 8 dni na przeniesienie na OIOM w szpitalu w Legnicy. “Rodzina złożyła zawiadomienie do prokuratury, twierdząc, że miejsce na OIOM-ie od kilkunastu miesięcy blokuje mąż Marszałek Sejmu Elżbiety Witek” – czytamy.

Prezes PiS odniósł się do publikacji Radia Zet. “Niebywały atak na rodzinę pani marszałek Elżbiety Witek jest dowodem na to, że nasi konkurenci polityczni i stojące za nimi media przekroczyły po raz kolejny granicę przyzwoitości” – ocenił Jarosław Kaczyński.

“Czynienie zarzutu z powodu tego, iż pani marszałek Elżbieta Witek, jako kochająca żona od dłuższego czasu walczy o życie i zdrowie swojego ciężko chorego męża, i wykorzystywanie tych informacji do walki politycznej jest po prostu działaniem niegodnym i zasługującym na najtwardsze słowa potępienia” – stwierdził prezes PiS. “Pragnę wyrazić serdeczne wsparcie dla pani marszałek w tych trudnych chwilach. Jako parlamentarzyści i koledzy z Prawa i Sprawiedliwości chcemy dodać pani marszałek siły i otuchy w tej trudnej walce o życie i zdrowie jej męża” – podkreślił.

Marszałek Witek zapowiedziała w czwartkowym oświadczeniu wystąpienie na drogę prawną po publikacji dotyczącej jej męża. “Dla mojej rodziny i mnie samej artykuł to niewyobrażalne i niezrozumiałe cierpienie” – napisała. “Mój mąż, Stanisław Witek, od dwóch lat jest w ciężkim stanie zdrowotnym wymagającym ciągłej interwencji szpitalnej. Leży w swoim rejonowym szpitalu w Legnicy” – poinformowała.

“Lekarze od dwóch lat starają się o uratowanie jego życia. Nigdy nie zabiegałam o żadne specjalne traktowanie męża, ani o przeniesienie ze szpitala rejonowego, ani o inne ekstraordynaryjne środki przysługujące mnie oraz mojej rodzinie z mocy ustawy w związku z pełnionym urzędem. Wszelkie kwestie medyczne zostawiam lekarzom ze szpitala w Legnicy, do których mam pełne zaufanie i szacunek za ich pracę” – zaznaczyła Witek.

Według informacji Ministerstwa Zdrowia, w latach 2013-2022 na Oddziałach Intensywnej Terapii przebywało 109 pacjentów – były to hospitalizacje powyżej roku. W latach 2018-2022 było 83 pacjentów na OIT (hospitalizacja powyżej roku).

Źródło: PAP Autor: Grzegorz Bruszewski
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij