Cyberpunk 2077 Rozrywka

Prestiżowa nagroda dla twórców polskiej gry. Ogromne wyróżnienie

Stworzona przez polskie studio CD Projekt Red gra “Cyberpunk 2077” otrzymała jedną z nagród – za najlepsze ciągłe wsparcie twórców – podczas czwartkowej ceremonii rozdania nagród Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (BAFTA) w dziedzinie gier komputerowych.

“Cyberpunk 2077” był nominowany w dwóch kategoriach – dla najlepiej ewoluującej gry, co oznacza “doskonałość w ciągłym wsparciu deweloperskim”, w tym zapewnianie stałych aktualizacji, oraz dla najlepszej gry w głosowaniu graczy. W tej drugiej kategorii przegrał jednak z “Baldur’s Gate 3”.

“Baldur’s Gate 3” okazał się zresztą największym wygranym czwartkowej ceremonii, bo łącznie zwyciężył w pięciu kategoriach, także jako najlepsza gra, za najlepszą muzykę, najlepszą narrację i najlepszy występ w roli drugoplanowej. Gra ta była nominowana w 11 kategoriach.

Po dwie nagrody otrzymały: “Alan Wake 2” (za osiągniecie artystyczne oraz osiągnięcie w udźwiękowieniu), “Super Mario Bros. Wonder” (jako najlepsza gra familijna i najlepsza gra w trybie wieloosobowym) oraz “Viewfinder” (jako najlepsza gra brytyjska oraz w kategorii oryginalna własność intelektualna”.

Nagrody BAFTA w dziedzinie gier komputerowych przyznano w tym roku po raz 20., a ceremonia ich rozdania odbyła się w londyńskim kompleksie artystycznym Southbank Centre.

 

 

Źródło: (PAP) Autor: Z Londynu Bartłomiej Niedziński 
Fot. Za cyberpunk.cdprojektred.com

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij