Najnowsze wiadomości z kraju

Premier zwrócił się do Tuska. „Ma pan doskonałą okazję, żeby przeprosić. My ten błąd naprawimy”

Doskonała okazja, żeby wytłumaczyć i przeprosić za likwidację jednostki wojskowej w Ostródzie – mówi w najnowszym nagraniu premier Mateusz Morawiecki, zwracając się do Donalda Tuska. W ten sposób szef rządu skomentował zapowiadaną wizytę lidera Platformy Obywatelskiej w warmińsko-mazurskim mieście.

Na czwartkowy wieczór zaplanowano otwarte spotkanie Donalda Tuska z mieszkańcami Ostródy (woj. warmińsko-mazurskie). Z tej okazji w mediach społecznościowych ukazało się krótkie nagranie, na którym premier Morawiecki zwrócił się do lidera PO.

Szef rządu przypomniał o jednostce wojskowej, która w przeszłości funkcjonowała w Ostródzie. Zwrócił uwagę, że jest to „doskonała okazja” dla byłego premiera, żeby przeprosił za jej likwidację.

Słyszałem, że Donald Tusk przyjeżdża do Ostródy. Doskonała okazja do tego, żeby wytłumaczyć i przeprosić za likwidację jednostki wojskowej w Ostródzie – mówi na nagraniu premier.

Likwidacja jednostki w województwie warmińsko-mazurskim? A wie pan, z kim graniczy to województwo? Ma pan okazję, żeby przeprosić – podkreślił szef rządu. Dodał, ze po raz pierwszy czeka z uwagą na spotkanie Donalda Tuska.

My naprawimy ten błąd. Żołnierze wrócą do Ostródy. Odtworzymy tę jednostkę tak, jak odtworzyliśmy inne przez pańskich ludzi pozamykane – zaznaczył premier.

Film, który w mediach społecznościowych zamieścił Prezes Rady Ministrów skomentował sekretarz generalny PO Marcin Kierwiński. Stwierdził on, że decyzje, o których mowa zapadły w 2001 roku. Powiedział również, że na odpowiedź Donalda Tuska trzeba poczekać do spotkania w Ostródzie.

Źródło: stefczyk.info/na podst.Twitter Autor: MS
Fot. PAP/EPA

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij