Najnowsze wiadomości z kraju

Premier zaprezentował trzecie pytanie na referendum

Premier Mateusz Morawiecki ujawnił trzecie pytanie na referendum. Dotyczy imigrantów.

Referendum zaplanowano przy okazji najbliższych wyborów parlamentarnych. Pierwsze pytanie ujawnił prezes PiS Jarosław Kaczyński. „Czy popierasz wyprzedaż państwowych przedsiębiorstw” – brzmiało. Drugie ujawniono w sobotę rano. „Czy jesteś za podwyższeniem wieku emerytalnego, wynoszącego dziś 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn?” – spytała Beata Szydło.

Trzecie pytanie dotyczy nielegalnej imigracji. “Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską?” – brzmi jego treść. W spocie przytoczono też wypowiedź Donalda Tuska, który kilka lat temu stwierdzi, że Polska poniesie konsekwencje, jeśli nie zgodzi się na relokacje imigrantów, i Rafała Trzaskowskiego, który stwierdził, że „trzeba będzie prawdopodobnie otworzyć się na propozycję KE”.

Początkowo na referendum planowano zadać tylko to pytanie. Łącznie jednak Polacy odpowiedzą na cztery. Treść ostatniego poznamy w poniedziałek.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Strażakom spłonął wóz strażacki

0 0

Na wojskowej uczelni doszło do eksplozji. Są ranni żołnierze

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij