Najnowsze wiadomości z kraju

Premier zabrał głos w sprawie Sylwestra: Nie będzie godziny policyjnej

Podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poruszył kwestię zakazu przemieszczania się w Sylwestra. Szef polskiego rządu zdementował informacje na temat wprowadzenia godziny policyjnej w tym dniu.

Kilka dni temu zostało opublikowane rozporządzenie Rady Ministrów wprowadzające nowe restrykcje w ramach walki z pandemią koronawirusa. Największe kontrowersje wśród Polaków budzi zakaz przemieszczania się w Sylwestra od godziny 19 do 6 rano dnia następnego, który przez opinię publiczną został nazwany “godziną policyjną”. Premier Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej konferencji prasowej uspokoił jednak wszystkich, dementując informacje w tym zakresie.

-​W sylwestra nie wdrażamy godziny policyjnej. Apelujemy jednak, by bawić się w gronie kameralnym – powiedział szef polskiego rządu.

Prezes Rady Ministrów podkreślił, że do wprowadzenia godziny policyjnej, zgodnie z obowiązującym prawem, musiałby zostać wdrożony stan wyjątkowy. W ocenie Morawieckiego nie jest on potrzebny w obecnej sytuacji, gdyż wszelkie niezbędne instrumenty do walki z pandemią zawiera na ten moment ustawa o stanie zagrożenia epidemicznego.

Bardzo gorąco apelujemy o nieprzemieszczanie się, nieużywanie fajerwerków, żeby ten sylwester minął spokojnie. Wiem, że to nie jest to, czego oczekiwaliśmy po sylwestrze kilka miesięcy temu, ale w tym roku tak powinno być – powiedział premier.

Źródło: Stefczyk.info na podst. RMF24 Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij