Najnowsze wiadomości z kraju

Premier: wspólnym mianownikiem Polskiego Ładu jest to, aby Polacy mogli zarabiać więcej

Wspólnym mianownikiem Polskiego Ładu jest to, aby Polacy mogli zarabiać więcej, także w Garwolinie – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Górzna (powiat garwoliński).

Morawiecki podkreślił, że właśnie do takich miejsc można przyciągać inwestorów. “Zrozumieliśmy to bardzo szybko. Dlatego jednym z priorytetów naszych rządów było uzupełnienie, a właściwie rozbudowa dróg autostradowych, dróg szybkiego ruchu, które by docierały do miast powiatowych” – podkreślił.

To, zdaniem premiera, coraz lepiej udaje się realizować. Jednak w ocenie szefa rządu “żeby naprawdę powiększyć szansę rozwoju powiatu garwolińskiego trzeba tych mniejszych dróg”. Mówiąc o pieniądzach przeznaczanych dziś na drogi powiatowe i gminne, wskazywał, że pochodzą one z budżetu państwa i nie są to środki unijne. Z tego, jak dodał, można być dumnym.

Premier podkreślił, że również za środki unijne “jesteśmy wdzięczni”, a wynegocjowane 770 mld zł “też będą służyły w ramach Polskiego Ładu na rozwój waszych gmin, powiatów”. Ten rozwój, jak wskazał, powinien służyć mieszkańcom.

“Wspólnym mianownikiem tego wszystkiego, całego Polskiego Ładu, jest to, aby Polacy mogli zarabiać więcej, także w Garwolinie, także w miejscowościach całego powiatu garwolińskiego” – powiedział Morawiecki.

Mówiąc o krokach w tym celu wspomniał naprawę finansów publicznych, inwestycje w drogi, inwestycje kanalizacyjne i przyciąganie inwestorów. “Na końcu tej drogi, który już widać coraz bardziej, są możliwości jeszcze większe w zakresie wzrostu wynagrodzeń, ale też budowy placówek kultury” – zaznaczył szef rządu.

Takie placówki, jak planowane na terenie powiatu Regionalne Centrum Historyczne, jego zdaniem “nie tylko podtrzymują polską tożsamość, ale także upiększają nasze regiony, przyciągają turystów”.

Źródło: PAP Autor: Agnieszka Ziemska, Aleksander Główczewski
Fot. PAP/Przemysław Piątkowski

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij