Najnowsze wiadomości z kraju

Premier: świadectwo życia powstańców pokazuje, że warto służyć Polsce

Bardzo dziękuję za spotkanie i Wasze świadectwo życia, które pokazuje, że warto służyć Polsce – napisał po piątkowym spotkaniu z powstańcami warszawskimi premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu w swoim wpisie podkreślił także zasługi dla odnowy pamięci o Powstaniu Warszawskim prezydenta Lecha Kaczyńskiego. „Dzięki Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu powstało Muzeum Powstania Warszawskiego i pielęgnowany jest należny szacunek wobec Powstańców Warszawskich. Kłaniam się Państwu nisko!” – napisał premier.
W spotkaniu wzięli udział: Zofia Czekalska, Czesława Sielska, Janusz Walędzik, Zbigniew Rylski, Zbigniew Daab, Feliks Waśkiewicz, Janusz Komorowski. Na facebookowym profilu premiera zamieszczono także krótki film, w którym Janusz Komorowski „Antek” podziękował premierowi za realizację programu Prawa i Sprawiedliwości, który jest częścią dorobku prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
„Powstańcy opowiadali szefowi polskiego rządu m.in. o swoich przeżyciach z okresu wojennego, spotkaniach edukacyjnych z młodym pokoleniem oraz planach rozwoju miejsc pamięci o Powstańcach Warszawskich” – poinformowała na Twitterze Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.
 

Źródło: PAP Autor: Michał Szukała
Fot. PAP/Tomasz Gzell

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij