Najnowsze wiadomości z kraju

Premier przekaże dochody z obligacji na cele charytatywne. „Zachęcam pana Donalda, aby dzielił się z innymi”

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił w środę, że wszystkie dochody z obligacji przekaże na cele charytatywne. Zaapelował również do Donalda Tuska, aby dzielił się z innymi, a także ujawnił czy dostał pieniądze z brukselskiej kasy opuszczając Radę Europejską.

Kto ulokował oszczędności w obligacjach skarbowych, tej decyzji dzisiaj raczej nie żałuje – pisze w środę „Fakt”. Dziennik wskazuje, że wśród takich osób znalazł się premier Mateusz Morawiecki. Wskazano, że „tylko w tym roku obligacje mogą mu przynieść ok. 462 tys. zł”.

Na doniesienia „Faktu” zareagował na Twitterze szef rządu. Przypomniał co zrobi z pieniędzmi, które zarobi na zakupie papierów wartościowych.

Poranna lektura prasy jak zwykle jest ciekawa 🙂 To jeszcze raz: WSZYSTKIE dochody z obligacji przekazuję na cele charytatywne – oświadczył Morawiecki. Premier zwrócił się również do Donalda Tuska.

Zachęcam do tego pana Donalda, aby dzielił się z innymi. A także do tego, żeby ujawnił – czy dostał pieniądze z brukselskiej kasy po zakończeniu pełnienia swojej funkcji w Radzie – napisał szef rządu, zwracając się do lidera PO, który w przeszłości pełnił funkcję przewodniczącego Rady Europejskiej.

Panie Donaldzie, śmiało! Nie ma co się bać! Ile tych euro poszło z Brukseli? – dodał.

Źródło: stefczyk.info/na podst.Fakt/Twitter Autor: MS
Fot. PAP/EPA

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij