Najnowsze wiadomości z kraju

Premier: przed nami decydujące tygodnie

Przed nami decydujące tygodnie w walce z pandemią. Zagrożenie trzecią falą jest ogromne, musimy być przygotowani na każdy scenariusz – ocenił w czwartek premier Mateusz Morawiecki. Kluczowe jest wsparcie dla medyków; ARM przekaże do szpitali 19 tomografów – poinformował.

Szef rządu napisał w mediach społecznościowych, że polecił Agencji Rezerw Materiałowych przekazanie sprzętu umożliwiającego wczesne wykrywanie zakażenia koronawirusem. “Do szpitali trafi 19 tomografów komputerowych, które będą wspierać ciężką pracę lekarzy. Pomogą im w precyzyjniejszym stawianiu diagnoz i szybszym reagowaniu” – podał Morawiecki.”Nasza walka z koronawirusem jest trudna, ale nie jesteśmy wobec tego zagrożenia bezbronni. Nowoczesny sprzęt diagnostyczny będzie służył pacjentom nie tylko w czasie pandemii, ale również po jej przezwyciężeniu” – podkreślił szef rządu.

Przed nami decydujące tygodnie w walce z pandemią. Zagrożenie trzecią falą jest ogromne i musimy być przygotowani na…

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Środa, 20 stycznia 2021

Każda z wielu obecnych inwestycji w służbę zdrowia, jak zaznaczył, to długofalowa inwestycja na rzecz ludzkiego życia.

“Nowe tomografy to duże wsparcie dla lekarzy, ale nie zapominajmy, że my wszyscy możemy im pomagać stosując się do zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Właśnie teraz w obliczu trzeciej fali epidemii jeszcze bardziej powinniśmy pamiętać o zasadzie DDM – dystans, dezynfekcja, maseczka. Pomagając sobie, pomagamy też innym” – zaznaczył.

Premier ocenił, że przed nami decydujące tygodnie w walce z pandemią. “Zagrożenie trzecią falą jest ogromne i musimy być przygotowani na każdy scenariusz. Kluczowe jest wsparcie dla medyków walczących na pierwszej linii frontu. W walce z wirusem liczy się każda godzina, a przewagę możemy zdobyć tylko działając z wyprzedzeniem” – zaakcentował szef rządu.

Źródło: PAP Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij