Najnowsze wiadomości z kraju

Premier: Polski Ład jest tak skonstruowany, aby podnosić poziom życia Polaków ze wszystkich miejscowości

Polski Ład jest tak skonstruowany, aby podnosić poziom życia, jakość infrastruktury i służby zdrowia, Polaków ze wszystkich miejscowości, również tych mniejszych – podkreślił premier Mateusz Morawiecki, który w czwartek spotykał się z mieszkańcami Mazowsza.

Szef rządu w ramach objazdu po kraju i promowania Polskiego Ładu w czwartek spotykał się z mieszkańcami Mazowsza.

“Kolejne dzisiejsze spotkania – tym razem z gościnnymi mieszkańcami (tymi mniejszymi i większymi) Stanisławowa i Ładzynia” – napisał później na Facebooku.

“Mówiłem tam, że Polski Ład jest tak skonstruowany, aby podnosić poziom życia, jakość infrastruktury i służby zdrowia, Polaków ze wszystkich miejscowości, również tych mniejszych. Polska musi się rozwijać równomiernie i solidarnie, a Polacy powinni być szczęśliwi w swoich małych ojczyznach” – podkreślił.

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł i podniesienie progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł), inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł. (PAP)

 

Źródło: PAP Autor: Rafał Białkowski
Fot. PAP/Przemysław Piątkowski

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij