Najnowsze wiadomości z kraju

Premier: Polski Ład dla Zachodniego Pomorza to ponowne uprzemysłowienie tego regionu i tysiące mniejszych inwestycji

Polski Ład dla Zachodniego Pomorza to ponowne uprzemysłowienie tego regionu i tysiące mniejszych inwestycji; pieniądze zagwarantowane w budżecie spowodują, że Szczecin i Świnoujście stają się hubem technologiczno-energetycznym – oświadczył premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu w piątek składa wizytę w województwie zachodniopomorskim. Rano w Porcie Szczecin uczestniczył w konferencji prasowej wraz z europoseł PiS Joachimem Brudzińskim i wiceministrem infrastruktury Markiem Gróbarczykiem.

W późniejszym wpisie na Facebooku Morawiecki zapewnił, że Polski Ład dla Zachodniego Pomorza to ponowne uprzemysłowienie tego regionu i tysiące mniejszych inwestycji. “Pieniądze zagwarantowane w budżecie spowodują, że Szczecin i Świnoujście stają się hubem technologiczno-energetycznym. To znakomita propozycja gospodarczo-społeczna dla tych terenów, którą przygotował rząd Prawa i Sprawiedliwości” – napisał.

Zaznaczył, że odbudowa tego wielkiego potencjału to zadanie na dekadę, ale “my już po 5 latach pokazaliśmy, że to możliwe”.

“Te inwestycje nie byłyby możliwe, gdyby nie wielka praca Joachima Brudzińskiego i wiceministra infrastruktury Marka Gróbarczyka, którym chciałbym podziękować za bycie tak znakomitymi i skutecznymi ambasadorami Pomorza” – wskazał.

“Jesteśmy świadkami największej w ostatnich latach inwestycji chemicznej w Policach – mówię o polimerach. Natomiast rozbudowa terminala LNG w Świnoujściu spowoduje, że będzie to jedno z głównych miejsc dostaw gazu do Polski. To także ogromna szansa na port kontenerowy. Szczecin i Świnoujście docelowo będą mieć możliwość rozładowywania 1,5 mln TEU. Do tego potrzebne jest pogłębienie toru wodnego do 17m i poszerzenie do 500m. Dodatkowe perspektywy gospodarcze stworzy bardzo ważna droga S10 – skróci drogę do centrum Polski dla mieszkańców i przedsiębiorców z Zachodniego Pomorza” – wymienił we wpisie premier.

“Jesteśmy gotowi na te potężne inwestycje!” – zapewnił.

Źródło: PAP Autor: Rafał Białkowski
Fot.
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

0 0

Pożar w warszawskim wieżowcu

0 0

10-latek przyznał się do morderstwa

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij