Najnowsze wiadomości z kraju

Premier: PO nie wysłałaby broni na Ukrainę tylko depeszę z pytaniem do Berlina

Po agresji na Rosji, opozycja nie wysłałaby broni na Ukrainę tylko depeszę z pytaniem do Berlina, co można wysłać – mówił premier Mateusz Morawiecki w sobotę na spotkaniu z mieszkańcami Jasła.

Morawiecki, podczas spotkania z mieszkańcami, podkreślał różnice jakie występują między Prawem i Sprawiedliwością a ugrupowaniami opozycyjnymi, zwłaszcza Platformą Obywatelską. Mówił, że jedną z takich różnic jest reakcja na agresję Rosji na Ukrainę. “PO nie wysłałaby, tak jak my broni, tylko depeszę do Berlina z pytaniem, co mogą wysłać na Ukrainę? (…) A to oznaczałoby dla Polski ruskie wojska pod granicą, presję na nas i atak” – powiedział.Mówił też, że po wygraniu wyborów przez PO nie można wykluczyć likwidacji programu 500 Plus, odebrania trzynastej i czternastej emerytury, czy podwyżki VAT do 25 proc. “Uważajcie na te wilki w owczej skórze, bo to ogromne ryzyko dla naszej ojczyzny” – przestrzegał.

Podkreślił też, że regiony południowo-wschodnie były lekceważone przez PO, że “nie było pieniędzy na drogi, na ratowanie zakładów, na budowę szkół, czy żłobków”. “Idźcie do swoich samorządowców i zapytajcie, czy kiedykolwiek były takie środki na inwestycje jak za PiS?” – mówił.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. PAP/Darek Delmanowicz

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij