Najnowsze wiadomości z kraju

Premier Morawiecki zaszczepił się AstrąZenecą

Portal Interia poinformował, że premier Mateusz Morawiecki i jego żona przyjęli szczepionkę na koronawirusa. Dostali preparat AstraZeneca.

20 kwietnia premier poinformował za pośrednictwem Twittera, że skoro otwarto rejestrację dla jego rocznika, to zarejestrował się razem z żoną. Zrobił to za pośrednictwem numeru 989. Ujawnił, że przyznano mu szczepienie preparatem AstraZeneca.

Portal Interia poinformował, że premier Morawiecki przyjął szczepionkę w punkcie na Stadionie Narodowym. Prezydent Andrzej Duda nadal czeka na swoją dawkę. Ujawnił mediom, że dostanie szczepionkę Moderny.

Informacje Interii premier potwierdził na swoim Facebooku. „Moja żona i ja właśnie przyjęliśmy pierwszą dawkę szczepionki AstraZeneca” – napisał – „Wszystko przebiegło szybko i sprawnie”. Podziękował też służbom medycznym ze szpitala na PGE Narodowy. „Kochani, szczepimy się bo chcemy szybko wrócić do normalnego życia” – podkreślił – „Do dzieła!”.

Do tej pory w Polsce wykonano już ponad 10 milionów szczepień przeciwko COVID-19, z czego ponad 2,5 miliona osób dostało już obie dawki szczepionki (lub jedną w wypadku Johnson&Johnson). Do końca czerwca rząd planuje wykonać co najmniej 20 milionów szczepień.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Interia Autor: WM
Fot. PAP/Leszek Szymański

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij