Najnowsze wiadomości z kraju

Premier Mateusz Morawiecki podsumował rok 2020

Premier Mateusz Morawiecki podsumował rok 2020. Nie zabrakło ważnych deklaracji i obietnic.

To był trudny rok.
Kiedy Dawid Kubacki wygrywał na początku stycznia Turniej Czterech Skoczni byliśmy pewni, że to zapowiedź 12 miesięcy sukcesów. A jednak potem przyszedł marzec i epidemia – cios, którego nikt nie mógł się spodziewać.
Dziś jestem myślami z wszystkimi, których COVID-19 dotknął najbardziej. Wiele polskich rodzin musiało pożegnać swoich bliskich. Wszyscy przeżyliśmy długie miesiące w strachu o zdrowie i życie, zaniepokojeni o naszą przyszłość.
🏥 Z ogromną wdzięcznością myślę dziś również o tych, którzy nie pozwolili byśmy stracili nadzieję. O medykach i przedstawicielach wszystkich służb walczących na pierwszej linii frontu z wirusem. Dziękuję!
Ten rok przejdzie do historii. Bo choć pandemia rzuciła na niego cień, to ciągle przebijały go promienie nadziei – dziś coraz silniejsze:
🛡 W Europę i świat uderzył najpotężniejszy od 100 lat kryzys gospodarczy. W znacznym stopniu osłoniliśmy przed nim Polskę dzięki Tarczy Antykryzysowej, wspierając tysiące przedsiębiorców i broniąc miejsc pracy.
🇪🇺 Mimo oporu, wywalczyliśmy ponad 700 mld zł dla Polski w nowym budżecie unijnym. Razem ze środkami z naszego budżetu będą one filarem budowy Nowego Ładu.
🗳 Prezydent Andrzej Duda
odniósł zwycięstwo w wyborach zapewniając Polsce stabilizację na kolejne 5 lat.
✌️ Świętując 40-lecie Solidarności mogliśmy podzielić się naszą solidarnością z narodem Białoruskim, który tak jak Polacy pragnie żyć w wolnym i niezależnym od obcych wpływów kraju.
Razem cieszyliśmy się z historycznych sukcesów naszych sportowców.
🎾 Iga Świątek
została tenisową Królową Paryża.
🏍 Bartosz Zmarzlik #95
potwierdził swoją dominację w żużlu.
⚽️ A Robert Lewandowski
został obsypany nagrodami dla najlepszego piłkarza na świecie (na które zasługiwał już od dawna!).
W momencie największej próby pokazaliśmy to, co w nas najlepsze. Zdaliśmy egzamin z odpowiedzialności i solidarności. W tym trudnym czasie mogliśmy być dumni z Polski, mogliśmy być dumni z tego, że jesteśmy Polakami.
🇵🇱
Za progiem czeka nas nowy lepszy rok. Do tej pory to wirus miał nad nami przewagę, teraz to my dysponujemy szczepionką.
💉 Patrzę na rok 2021 z nadzieją – Narodowy Program Szczepień to nasz bilet do normalności. Po tym, jak wytrwaliśmy 9 miesięcy wystarczy byśmy z niego skorzystali.
🇵🇱
A Sylwestra spędzę tak jak bardzo lubię. Z ludźmi, których kocham – żoną i moimi dziećmi. Wierzę, że wszyscy spędzimy go pośród najbliższych. Przywitajmy Nowy Rok bezpiecznie, niech Sylwester będzie zapowiedzią naszego zwycięstwa w walce z epidemią. O północy startuje nowa dekada. Życzę sobie i Państwu, by ten rok i kolejne lata upłynęły pod znakiem polskich sukcesów.

To był trudny rok.

Kiedy Dawid Kubacki wygrywał na początku stycznia Turniej Czterech Skoczni byliśmy pewni, że to…

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Czwartek, 31 grudnia 2020

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij