Najnowsze wiadomości z kraju

Premier Mateusz Morawiecki cieszy się największym zaufaniem Polaków. I to w sondażu dla Onetu

Na nic zdają się uliczne protesty i zapowiedzi opozycji. To premierowi, a nie im najbardziej ufają Polacy. Tak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez IBRiS na zlecenie niezbyt przychylnego rządowi niemiecko-szwajcarskiego portalu Onet.pl

Według sondażu IBRiS szefowi rządu ufa 41,3 proc. ankietowanych. Tuż zanim plasuje się kolejny z liderów formacji rządzącej prezydent Andrzej Duda. Na najniższym stopniu podium, znalazł się pierwszy z polityków opozycji – Szymon Hołownia (36,1 proc.), który nieznacznie wyprzedził Rafała Trzaskowskiego (35,9 proc.).

Kolejne miejsca ze zdecydowanie niższym odsetkiem zaufania przypadłu w udziale Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi (29,7) i Jarosławowi Kaczyńskiemu (28,3).

Ciekawą konkluzję można wysnuć, kiedy spojrzymy na dwie ostatnie pozycje, które przypadły w udziale Marcie Lempart (13,5 proc.) i Krzysztofowi Bosakowi (13,3 proc). Odsetek osób, które im ufają jest zbliżony i dość niski, co pozwala ocenić, że Polacy nie chcą stawiać na radykałów. Niezależnie od strony sporu, którą reprezentują.

Źródło: Autor:
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij