Najnowsze wiadomości ze świata

Premier Kanady rozstał się z żoną

Premier Kanady Justin Trudeau ujawnił, że wszedł w separację ze swoją żoną Sophie Gregoire. Byli małżeństwem od 2005 roku.

W 2002 roku, po spędzeniu kilku lat w Vancouver, gdzie pracował jako nauczyciel, Trudeau wrócił do Montrealu. Tam poznał Gregoire, która pracowała w branży reklamowej, a później została dziennikarką radiową i telewizyjną. Pobrali się w 2005 roku. Mają trójkę dzieci.

W zeszłym roku w poście na Instagramie, który Gregoire opublikowała w rocznicę ich ślubu, napisała, że „nawigowali przez słoneczne dni, ciężkie burze, i wszystko pośrodku, i jeszcze się nie skończyło”. Dodała, że „długoterminowe związki są wymagające na tak wiele sposobów” i wymagają ciągłej pracy, elastyczności, kompromisów, poświęcenia, wysiłku i cierpliwości. „Żaden z nas nie jest doskonały, więc nie ma doskonałych związków, ale miłość jest prawdziwa kiedy daje ci bezpieczeństwo, wyzwala cię i sprawia, że rośniesz” – napisała.

Trudeau poinformował w środę na swoim Instagramie, że „po wielu ważnych i trudnych rozmowach” z Gregoire zdecydowali się na separację. Jego biuro poinformowało, że odpowiednie dokumenty zostały podpisane już w środę. „Jak zawsze pozostaniemy bliską rodziną, z głęboką miłością i szacunkiem do siebie nawzajem, i do wszystkiego, co zbudowaliśmy i nadal będziemy budować” – dodał. Nie ujawnił przyczyn rozstania i poprosił media o uszanowanie ich prywatności ze względu na dobro dzieci.

Źródło: Stefczyk.info na podst. CNN Autor: WM
Fot. Women Deliver - womendeliver.org CC BY-SA 2.0

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij