Najnowsze wiadomości ze świata

Premier Francji ujawnił prawdę o “pakcie migracyjnym”. “Udało nam się wymusić na krajach wschodnich podpis dokumentu”

Dwóch reprezentantów najpoważniejszych sił kandydujących we Francji do Parlamentu Europejskiego, spotkało się na przedwyborczej debacie organizowanej przez jedną z telewizji. W czasie dyskusji premier Gabriel Attal opowiadał m. in. o problemach dotyczących nielegalnej imigracji, w tym o kulisach tzw. “paktu migracyjnego”. Według szefa francuskiego rządu, obciążenia związane realizacją tego przedsięwzięcia dotkną głównie państw Europy Wschodniej.

W debacie, na którą naciskał premier Francji, udział wziął także przewodniczący Zgromadzenia Narodowego (RN) Marine Le Pen, Jordan Bardella. To właśnie szef prawicowego ZN prowadzi w przedwyborczych sondażach, które dają mu 32 proc. głosów. Ugrupowanie premiera Attala (Renew Europe) może liczyć na poparcie rzędu 16 proc. głosów.

W czasie dyskusji Attal był atakowany przez swojego oponenta w kwestiach dotyczących nielegalnej imigracji. Premier Francji odpowiadał na zarzuty i zachwalał pakt migracyjny. Przyznał też, że obciążenia z niego wynikające dotkną główną państw Europy Wschodniej.

Mówił m. in.:

– Pakt migracyjny wprowadza solidarność. Udało nam się wymusić na krajach wschodnich podpis dokumentu według którego albo przyjmują migrantów, albo płacą – tłumaczył na portalu X red. Nathaniel Garstecka, publikujący m. in. na portalu “Wszystko Co Najważniejsze”.

Przypomnijmy, że innego zdania był premier Donald Tusk, który zapowiedział, że to “Polska będzie beneficjentem paktu migracyjnego” — powiedział Donald Tusk.

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij