Najnowsze wiadomości z kraju

Premier: Ekipa Tuska wyprzedawała dobra narodowe; jak wróci, to zacznie sprzedawać na potęgę

Ekipa Donalda Tuska wyprzedawała dobra narodowe. Aktywa prawie 1 tys. spółek wyprzedała za około 57 mld zł – powiedział premier w nagraniu na Twitterze. Jego zdaniem, po powrocie do władzy Donald Tusk zacznie wyprzedawać polskie firmy “na potęgę “.

Szef rządu opublikował w piątek wieczorem na Twitterze krótkie nagranie zawierające m.in. wykres podpisany: “Przychody z prywatyzacji w latach 2008-2015”.

Zgodnie z tym wykresem w 2008 r. przychody te wyniosły 2,4 mld zł. W 2009 r. było to 5 mld zł, w 2010 r – 22, 4 mld zł, w 2011r – 13,2 mld zł, w 2012 r. – 9,3 mld zł, w 2013 r. 4,5 mld zł, w 2014 r. 1 mld zł, a w 2015 r. – 0,04 mld zł.

“Tak ekipa Tuska wyprzedawała dobra narodowe. Aktywa prawie 1 tys. spółek wyprzedała za około 57 mld zł. Co zrobili za te pieniądze? Przejedli je, bo nie potrafią rządzić. I jeszcze zabrali nasz pieniądze z OFE, podnieśli podatek VAT” – mówił Morawiecki.

Według niego, rząd PiS zatrzymał tamten proceder i go odwrócił. “Odkupiliśmy Bank PKO S.A., odkupiliśmy Polskie Koleje Linowe, PKP Energetyka, Bank Przemysłowo-Handlowy, Stocznię Gdańska i wiele, wiele innych” – dodał.

Morawiecki powiedział, że spółki, na które państwo ma wpływ, podczas kryzysów pomagały Polakom. “Sami to widzieliście. Np. w kryzysie Covid-19, w kryzysie na rynkach węgla i gazu wywołanych przez Rosję. Mogliśmy wtedy pomagać Polakom również dlatego, że przejęliśmy kontrolę nad kluczowymi firmami. Jak wróci Tusk, to znowu zacznie sprzedawać na potęgę, bo nic innego nie potrafi. A co będą mieli z tego Polacy?” – powiedział.

Źródło: PAP Autor: Mateusz Mikowski
Fot. PAP/Paweł Supernak

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij