Najnowsze wiadomości ze świata

Premier: do kwietnia zaszczepimy 1,4 mln obywateli przeciw Covid-19

Premier Portugalii Antonio Costa zapowiedział w sobotę, że mimo obecnych niedoborów szczepionek przeciw Covid-19 podległe rządowi służby medyczne zaszczepią do kwietnia 1,4 mln obywateli. Jak dodał, dalszym celem rządu będzie zaszczepienie do lata 70 proc. ludności kraju.

Szef socjalistycznego gabinetu wyjaśnił, że od początku kampanii szczepień 27 grudnia do soboty rano zaszczepiono w kraju 500 tys. osób. Portugalia liczy ponad 10 mln obywateli.

“Naszym kolejnym celem będzie zaszczepienie do lata 70 proc. populacji kraju” – ogłosił Costa deklarując, że sam nie zna jeszcze daty swojego szczepienia.

W sobotę zanotowano w Portugalii taki sam dobowy bilans zgonów z powodu Covid-19 oraz zakażeń koronawirusem jak w piątek, odpowiednio: 149 i 2,8 tys.

Resort zdrowia odnotował, że w sobotę po raz piąty w ciągu ostatniego tygodnia spadła liczba osób hospitalizowanych na skutek infekcji koronawirusem. W szpitalach przebywa obecnie 4,8 tys. osób chorych na Covid-19, czyli najmniej od 17 stycznia.

Portugalskie służby ujawniły w sobotę, że w kraju przybywa przypadków zakażenia brazylijskim wariantem koronawirusa, nie podały jednak ich liczby.

 

Źródło: PAP Autor: Marcin Zatyka z Lizbony
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij