Najnowsze wiadomości z kraju

Premier celnie podsumował stan opozycji w Polsce. Co Morawiecki sądzi o działalności totalnych?

Dziennikarz „SE” zwrócił uwagę, że najnowsza propozycja rządu na rozwój rolnictwa zakładająca np. wsparcie finansowe dla Kół Gospodyń Wiejskich czy ulgi podatkowe, ma na celu odebranie głosów PSL-owi. Zdaniem szefa rządu Koła Gospodyń są w Polsce mocno niedoceniane, a lokalni politycy przypominają sobie o nich dopiero przed nadchodzącymi wyborami. Jego zdaniem takiej sytuacji nie powinno być, dlatego też rząd kieruje wobec nich konkretne wsparcie finansowe. Premier odniósł się także do kwestii zwiększenia swobody handlu pomiędzy rolnikami, a „miastowymi”.
Najpierw wprowadziliśmy możliwość handlu bez konieczności zgody od gminy. Nasi poprzednicy wprowadzili zakazy i grzywny. My też teraz zwiększamy z 20 tysięcy do 40 tysięcy zł kwotę, za którą rolnik będzie mógł sprzedawać swoją żywność bezpośrednio – na bazarach, bazarkach czy targowiskach. Pozwólmy „miastowym” poczuć smak prawdziwej, tradycyjnej wędliny, tradycyjnego twarogu! To się opłaci wszystkim: rolnikom, konsumentom i polskiej gospodarce – ocenił Morawiecki
Prezes Rady Ministrów zdecydowanie milczał na temat rozmowy, jaką odbył niedawno z Małgorzatą Gersdorf. Przyznał, że umówił się z sędzią o nieujawnianiu przebiegu rozmów. Dodał jednak, że rząd będzie dążył do zreformowania systemu sądownictwa, uznając za niemoralny stan w Polsce, kiedy „emeryt za kradzież batonika jest karany, a bandyta kradnący miliony śmieje się państwu polskiemu w twarz”. Premier opowiadał się także za zwiększeniem karalności najcięższych zbrodni. 
Na sam koniec Mateusz Morawiecki ocenił stan opozycji w Polsce. Jak sam przyznał, jego zdaniem opozycja powinna być „bardziej programowa, a nie tak zideologizowana, jak obecnie”.
Życzę jej więcej uśmiechu, a mniej zaciętości. Mniej jeżdżenia do obcych stolic na skargę na Polskę. To przypomina bardzo niedobre czasy. I chciałbym też bardzo, żeby myślała o ciekawych, wartościowych rozwiązaniach dla Polski. Nasz program to Polska, program opozycji to anty-PiS. Słabo to wygląda. Mniej awantury, więcej współpracy! – podsumował premier
JD/ Super Express

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij