Najnowsze wiadomości z kraju

Prawdziwy psi bohater. Zwierzę uratowało dziecko przed atakiem niedźwiedzia

O tym, że nie każdy bohater nosi pelerynę wiadomo nie od dziś, ale warto pamiętać, że prawdziwym śmiałkiem ratującym życie może być nawet czworonóg. Internet obiegło nagranie, na którym pies ratuje dziecko, które bawi się na posesji. W ostatniej chwili obronił malucha przed niedźwiedziem.

Akcja, z której nagranie obiegło sieć, miała miejsce na jednej z prywatnych posesji w mieście Sherman w stanie Connecticut. Wideo pochodzi z kamer monitoringu, które mieszkająca tam rodzina zamontowała na swoim domu.

Na nagraniu widać jak 4-letnie dziecko samotnie bawi się w ogrodzie. Nagle dziecko zaczyna uciekać z niewiadomych przyczyn. Po chwili wszystko staje się jasne, a w kadrze widać biegnącego niedźwiedzia. Na szczęście w porę zareagował pies właścicieli posesji. Golden retriever przegonił zwierzę z ogrodu i zapobiegł tragedii.

Nagranie spotkało się z reakcją Departamentu Energii i Ochrony Środowiska stanu Connecticut. Poinformowano, ze wszczęto dochodzenie mające wyjaśnić okoliczności wtargnięcia niedźwiedzia na posesję. Zaapelowano także do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności.

Źródło: stefczyk.info/na podst.o2.pl Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij