Najnowsze wiadomości ze świata

Pracownik słynnego muzeum powiesił na ścianie własny obraz. Zwolniono go za to z pracy

Pracownik słynnego muzeum powiesił na jego ścianie obraz, którego był autorem. Nie spodobało się to jego szefom.

Niecodzienny incydent miał miejsce w muzeum Pinakothek der Moderne w Monachium. To muzeum ma jedną z największych w Europie kolekcji sztuki współczesnej, gdzie znajdują się prace takich malarzy jak Picasso, Dali czy Ernst.

Jak donoszą media, jeden z pracowników obsługi technicznej tego muzeum, 51-letni mężczyzna, sam jest artystą. Postanowił wykorzystać miejsce pracy, by być w końcu zauważonym w świecie sztuki. W tym celu powiesił w jednym z korytarzy swój obraz, o wymiarach 60 na 120 cm.

Niestety to nie spodobało się jego szefom. Rzecznik galerii powiedział mediom, że nadprogramowy obraz został odkryty niemal natychmiast. Jego autor nie tylko pożegnał się z pracą, ale został także ukarany dożywotnim zakazem wstępu do tej galerii.

Warto odnotować, że to nie jest pierwszy taki przypadek w Niemczech. Kilka miesięcy temu pracownicy Bundeskunsthalle pakowali wystawę, kiedy odkryli, że był na niej dodatkowy obraz. Poprosili jego autora o kontakt, obiecując mu, że nie poniesie konsekwencji. Zgłosiła się do nich jego autorka, Danai Emmanouilidis, która przyznała, że przeszmuglowała go do galerii pod ubraniem. Wyznała, że zawsze chciała zobaczyć swoją pracę w słynnej galerii. Sam obraz został wystawiony przez galerię na sprzedaż, a zyski z niej – 3696 euro, przekazano organizacji charytatywnej.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Independent Autor: WM
Fot. Fritz Geller-Grimm

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij