Najnowsze wiadomości ze świata

Pracownicy zarabiają jeżdżąc do pracy rowerami. Teraz dostaną jeszcze więcej pieniędzy

Niektórzy Holendrzy jeżdżą na rowerze nie tylko z pasji, ale także z powodów finansowych. Jedna z firm podniosła kwotę, jaką jej pracownicy dostaną za dojazd do pracy na dwóch kółkach.

Według holenderskich pracodawców dojazd do pracy rowerem zmniejsza korki na drodze, pozytywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie pracowników i oczywiście zmniejsza zanieczyszczenie środowiska. W myśl tej zasady postanowili oni dodatkowo płacić osobom, które do miejsca pracy dojeżdżają rowerami. Co więcej pracownicy firmy telekomunikacyjnej KPN dowiedzieli się ostatnio, że ich dodatek, który w ten sposób otrzymują, wzrośnie.

W KPN postanowiono podnieść kwotę wypłacaną osobom zatrudnionym w firmie jako zwrot kosztów dojazdu. Za każdy kilometr przejechany rowerem w drodze do pracy, telekomunikacyjny gigant zapłaci teraz 40 eurocentów.

Pokonując w ten sposób 10 km w jedną stronę pracownik-rowerzysta otrzyma dziennie dodatkowe 8 euro brutto. Od tej kwoty zarówno firma, jak i zatrudniona w niej osoba musi zapłacić podatek.

Czy zatem dojazd do miejsca pracy rowerem się opłaca? Z pewnością w porównaniu z transportem samochodowym. Osobom wybierającym taki środek komunikacja KPN zwraca stawkę mniejsza o 17 centów.

Aby zachęcić sowich pracowników do korzystania z jednośladu, holenderska firma oferuje również wypożyczenie rowerów.

Podobną politykę wprowadziła także firma Vitens, której kierownictwo oferuje pracownikom dodatkowe 35 centów za dojazd do pracy rowerem lub dojście pieszo.

Źródło: stefczyk.info/na podst.interia Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

Niemcy przywrócą pobór do wojska

0 0

Trzej 16-latkowie pobili mężczyznę. Ofiara zmarła w szpitalu

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij