Najnowsze wiadomości z kraju

Pracownicy TVN będą szkoleni z LGBT i feminizmu

Dziennikarzom Niezależnej udało się dotrzeć do wewnętrznej korespondencji TVNu. Wynika z niej, że w grudniu pracownicy tej stacji przejdą szkolenia z tematyki LGBT i feminizmu.

Pod koniec grudnia pracownicy tej stacji otrzymali maila pod tytułem „Harmonogram szkoleń w grudniu”. Wynika z niego, że w tym miesiącu oprócz szkoleń pod tytułem „LGBTQ+. Rozumiem i wspieram” który, jak można wywnioskować z kontekstu, był prowadzony już wcześniej, pracownicy wezmą udział w szkoleniach o feminizmie. „Gorąco zachęcamy do zapisów!” – kończy się mail, co sugeruje, że szkolenia te są dobrowolne.

Do maila dołączony był harmonogram szkoleń. 4 grudnia ich uczestnicy dowiedzą się np. o wpływie społeczeństwa i kultury na kształtowanie płci, systemie patriarchalnym i stereotypach płciowych oraz wezmą udział w dyskusji o nierówności płci. 7 i 12 grudnia będą poświęcone LGBT. Tematy zajęć to m.in. „Sytuacja społeczna osób LGBTQ+ na świecie i w Polsce (równość małżeńska, uzgadnianie płci)”, „Stres mniejszościowy wśród osób LGBTQ+” czy “Wychodzenie z szafy” w pracy”.

18 grudnia po raz kolejny odbędą się szkolenia poświęcone feminizmowi. Ich uczestnicy poznają różnicę między historią i herstorią – czyli historią pisaną z feministycznej perspektywy. Innym tematem będzie natomiast to, cy powinno się używać feminatywów, czyli żeńskich form wyrazów w rodzaju męskim, jak np. dyrektorka czy posłanka.

Szkolenia będą prowadzone przez pracowników SWPS w Warszawie, kulturoznawcę Kamila Kuhra i socjologa Sandrę Frydrysiak Jak zauważa Niezależna oboje w zeszłym roku napisali wspólnie opublikowany w Wyborczej felieton “Deklaracja LGBT+. Czy Kaczyńskiemu uda się zrobić z gejów i lesbijek nowych uchodźców?”, będący wyjątkowo agresywnym atakiem na rząd z powodu jego walki z ideologią LGBT.

Źródło: Stefcyk.info na podst. Niezależna.pl Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij