Najnowsze wiadomości ze świata

Pracownicy sklepu ze starociami znaleźli rzadki klocek Lego. Jest wart fortunę

Pracownicy charytatywnego sklepu ze starociami znaleźli bardzo rzadki klocek lego wśród przekazanych im towarów. Został wystawiony na aukcję.

Goodwill Industries to działająca w Ameryce Północnej i Południowej organizacja charytatywna, która zajmuje się pomocą osobom, które nie są w stanie znaleźć sobie pracy. Swoją działalność finansuje poprzez sieć sklepów ze starociami, które sprzedają przekazane im towary – od starych płyt czy pocztówek, po samochody i maszyny rolnicze.

Ich oddział z środkowo-północnej Pensylwanii poinformował w mediach społecznościowych, że pracownicy sklepu w mieście Dubois dokonali niecodziennego odkrycia w przekazanych im towarach. Znaleźli w nich maskę Hau z popularnych zestawów Lego Bionicle. Tyle tylko, że ta maska została wykonana z 14-karatowego złota.

Według Goodwill ta maska została wykonana przez LEGO, powstało ich zaledwie 30 sztuk. Część z nich trafiła w ręce pracowników korporacji, a pozostałe były nagrodami w zorganizowanym w 2001 roku konkursie. LEGO miało też wykonać takie maski z platyny i srebra.

Goodwill ujawnił lokalnym mediom, że początkowo nie zauważyli, co trafiło w ich ręce. Maska znajdowała się w pudełku z niesprzedaną biżuterią, które trafiło do nich z innego sklepu. Po ustaleniu, z czym mają do czynienia, wystawili ten klocek na aukcję na swojej platformie internetowej.

Pierwsza aukcja zamknęła się wynikiem aż 33 tysięcy dolarów, ale jej zwycięzca ostatecznie nie zapłacił, więc zorganizowano ją ponownie. Wiceprezes ds. e-handlu Chad Smith powiedział mediom, że nie spodziewają się, że ponownie osiągnie taką cenę, że jeśli osiągnie 5 tys. dolarów, to i tak będzie to rekordowy wynik w porównaniu z innymi maskami, które wcześniej trafiły na rynek. Aukcja skończy się dzisiaj w nocy, a cena obecnie wynosi 11 tys. dolarów.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Fox Buisness Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

0 0

Pożar w warszawskim wieżowcu

0 0

10-latek przyznał się do morderstwa

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij