Najnowsze wiadomości z kraju

Poznaliśmy treść drugiego pytania referendalnego

– Czy jesteś za podwyższeniem wieku emerytalnego wynoszącego dziś 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn? – tak brzmi drugie pytanie, na które Polacy odpowiedzą w referendum. Jego treść ujawniła była premier Beata Szydło.

W piątek poznaliśmy pierwsze pytanie referendalne, które brzmi: „Czy popierasz wyprzedaż państwowych przedsiębiorstw?”. Zaprezentował je prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. W sobotę stało się jasne, o co jeszcze zostaną zapytani Polacy. W najbliższych dniach będziemy poznawali kolejne pytania referendalne.

Drugie z pytań w specjalnym nagraniu przedstawiła była premier, a obecnie europosłanka Beata Szydło.

Czy jesteś za podwyższeniem wieku emerytalnego wynoszącego dziś 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn? – brzmi pytanie, na które odpowiedzą Polacy.

Tusk i PO dużo mówią o kobietach, a kazali im pracować prawie do śmierci. Tak samo mężczyznom – podkreśla w nagraniu była premier. Przypomniała również, że politycy PO zapewniali, że nie podniosą wieku emerytalnego i nie wywiązali się z tej obietnicy, bowiem zaraz po wygranych wyborach został on podniesiony.

17 sierpnia Sejm rozpatrzy wniosek o zarządzenie ogólnokrajowego referendum. Referendum zaplanowano, tak jak wybory parlamentarne, na 15 października.

Jarosław Kaczyński mówił na konferencji prasowej, że jego ugrupowanie chce się odwołać do woli Polaków, by w ważnych sprawach decydowało społeczeństwo.

– To bardzo ważne referendum. Jeśli będzie referendum ważnym, powyżej 50 procent (frekwencji – ed.), mamy do czynienia z decyzją społeczeństwa – podkreślił prezes PiS.

Źródło: stefczyk.info/na podst.Twitter Autor: MS
Fot. Twitter/Prawo i Sprawiedliwość

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij