Publicystyka

Poziom absurdu ponownie przekroczony. Znana feministka oburzona, że Lewandowski… nie nosi stanika

Jana Szostak po raz kolejny postanowiła zaskoczyć polskich internautów swoją wypowiedzią. Tym razem białoruska feministka odniosła się do osoby Roberta Lewandowskiego, w przypadku którego pyta się… dlaczego nie nosi stanika.

O Szostak zrobiło się bardzo głośno pod koniec maja bieżącego roku, kiedy wystąpiła na konferencji prasowej zorganizowanej przez Roberta Biedronia, krótko po aresztowaniu Ramana Pratasiewicza. Wówczas pochodząca z Białorusi feministka, w ramach walki o wolność swojej ojczyzny zaczęła przeraźliwie krzyczeć do mikrofonów. Jednak w opinii wielu internautów wystąpienie kobiety wyszło komicznie, dlatego też nagrania z całej sytuacji szybko stało się dobrą bazą do wielu przeróbek czy memów. Jednym z powodów takich reakcji był z pewnością ubiór aktywistki, która wystąpiła w prześwitującej bluzce z dużym dekoltem, dodatkowo bez stanika.

W odpowiedzi Szostak ruszyła z akcją “Dekolt dla Białorusi”, która polega na tym, iż każda aktywistka może na dekolcie wypisać sobie nazwę jednej z 16 polskich firm czy 12 międzynarodowych organizacji, które dalej współpracują z białoruskimi władzami. Twierdzi, ze w ten sposób chce przemienić “hejt”, którego miała doświadczyć w ostatnich dniach, na coś pozytywnego.

W pewnym momencie feministka postanowiła odnieść się do Roberta Lewandowskiego. Jej słowa na temat kapitana polskiej reprezentacji piłkarskiej zaskoczyły wielu interanautów.

– Każdy ma prawo do wolności, pod względem ekonomicznym, społecznym, duchowym. Dlaczego Robert Lewandowski nie musi nosić stanika, a ja muszę? Jest to pewnego rodzaju hipokryzja. Czuję, że w tej kwestii wciąż jesteśmy w średniowieczu – powiedziała kobieta.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Tysol/ Interia Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij