Najnowsze wiadomości z kraju

Pożary w Bieszczadach. Płoną górskie połoniny

W Bieszczadach płoną połoniny pomiędzy Krzemieniem a Obnogą. Do walki z ogniem na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego ściągany jest śmigłowiec gaśniczy.

Pożar wybuchł w dwóch miejscach pomiędzy Krzemieniem a Obnogą, w połowie drogi między tymi szczytami. “Na razie nie wiadomo, jak duży obszar jest objęty pożarem, czekamy na drona. Zadymienie jest duże, płoną trawy i porosty” – przekazał PAP st. kap. Tomasz Dacko ze straży pożarnej w Ustrzykach Dolnych.

Informację o pożarze strażacy otrzymali w czwartek o godz. 14.12.

Do walki z ogniem wysłanych zostało obecnie 8 pojazdów gaśniczych i 50 strażaków. Na miejsce dociera straż leśna, straż graniczna, pracownicy Bieszczadzkiego Parku Narodowego i nadleśnictwa Stuposiany.

Pożar wybuchł w trudno dostępnym terenie, więc muszą tam dotrzeć m.in. pieszo. GOPR-owcy pomagają przewozić strażaków quadami. Służby ratunkowe czekają także na śmigłowiec gaśniczy.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij