Najnowsze wiadomości z kraju

Pożar złomowiska samochodów. W akcji 100 strażaków

Płonie składowisko samochodów w Tomaszowie koło Żagania (woj. lubuskie). Z ogniem walczy około 100 strażaków. Nieznane są na razie przyczyny pożaru.

Pożar wybuchł w nocy z piątku na sobotę. Jak informuje rzecznik lubuskiej straży pożarnej, st. bryg. Arkadiusz Kaniak pali się złomowisko odpadów metalowych o wielkości około hektara. Doprecyzował, że ogień znajduje się na powierzchni około pięciu arów.

Pożar jest określony jako trudny. Sytuacja nie została jeszcze opanowana, ale pożar nie rozprzestrzenia się – dodał.

Do akcji zadysponowano 30 zastępów straży pożarnej. Oznacza to, że z ogniem walczy około 100 strażaków. Przewidują oni, że akcja gaśnicza potrwa wiele godzin. Strażacy muszą rozbierać palące się złomowisko i przelewać je środkiem gaśniczym.

Na miejscu pracują strażacy i policjanci, którzy zabezpieczają miejsce zdarzenia i podejmują czynności zmierzające do ustalenia przyczyn pożaru – informuje sierżant sztabowy Arkadiusz Szlachetko z Komendy Policji w Żaganiu, którego cytuje RMF FM.

Źródło: stefczyk.info/na podst.RMF FM Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

Polska przegrała z Holandią

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij