Najnowsze wiadomości ze świata

Pożar w ośrodku dla nielegalnych imigrantów. Nie żyje ponad 30 osób

W ośrodku dla nielegalnych imigrantów doszło do pożaru. Nieoficjalnie wiadomo, że zginęło w nim ponad 30 osób.

Zdarzenie miało miejsce w ośrodku dla imigrantów w meksykańskim mieście Ciudad Juarez, w pobliżu granicy z USA. Lokalne media informują, że w budynku, który stanął w płomieniach, było ponad 70 osób. Większość z nich była nielegalnymi imigrantami, głównie z Wenezueli, którzy próbowali się dostać do USA. Władze aresztowały ich w poniedziałek na ulicach miasta.

Na razie nie wiadomo co spowodowało pożar, lokalne media donoszą jednak, że tuż przed nim w budynku doszło do jakiegoś zamieszania. Nie ogłoszono także liczby ofiar, ale dziennikarze widzieli ułożone przed spalonym budynkiem zwłoki, które okryto kocami termicznymi. Nieoficjalnie mówi się o ok. trzech tuzinach ofiar.

W ostatnich tygodniach do Ciudad Juarez napłynęło wielu nielegalnych imigrantów, którzy próbują dostać się do USA. Ma to związek z tzw. Zasadą 42. To wprowadzona jeszcze w czasach Trumpa zasada, która umożliwia łatwą deportację nielegalnych imigrantów z powodu zagrożenia pandemicznego. Administracja Bidena zapowiedziała jakiś czas temu jej zniesienie, a od czasu tej zapowiedzi znacznie wzrosła liczba nielegalnych imigrantów, która czeka na to w Meksyku.

Źródło: Stefczyk.info na podst. ABC Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Strażakom spłonął wóz strażacki

0 0

Na wojskowej uczelni doszło do eksplozji. Są ranni żołnierze

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij