Najnowsze wiadomości ze świata

Pożar w akademiku. Nie żyje pięć osób

Rosyjski akademik zlokalizowany nieopodal Moskwy stanął w nocy w płomieniach. W pożarze zginęło pięć osób, a wielu innych lokatorów jest rannych. Według służb przyczyną zdarzenia mógł być niedopałek papierosa.

Pożar wybuchł w akademiku w Bałaszycha, miejscowości położonej w pobliżu Moskwy. Ogień pojawił się w budynku około północy z piątku na sobotę czasu polskiego na najwyższej kondygnacji i objął około 40 metrów kwadratowych. Służby ratunkowe podejrzewają, zdarzenie mogło być spowodowane nieostrożnym obchodzeniem się z ogniem, prawdopodobnie przez niedopałek papierosa, co mogło doprowadzić do awarii instalacji elektrycznej. Interfax zauważa, że budynek miał starą konstrukcję.

Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Rosji poinformowało w komunikacie, że w pożarze zginęło pięć osób, które przebywały w jednym z pomieszczeń. Z kolei wiele innych osób odniosło obrażenia, choć dokładna liczba poszkodowanych nie jest jeszcze znana. Niektórym ofiarom udzielano pomocy na miejscu. Pozostali mieszkańcy, w tym dzieci, zostali bezpiecznie ewakuowani. Cała akcja ratunkowa, w którą zaangażowanych było ponad 60 osób, trwała około dwóch godzin.

Komitet Śledczy obwodu moskiewskiego wszczął śledztwo w sprawie pożaru. Dochodzenie prowadzone jest w kierunku „spowodowania śmierci przez zaniedbanie”. Jak informuje portal msk1.ru, mieszkańcy akademika już wcześniej apelowali o uznanie budynku za niebezpieczny.

Napisaliśmy kilka skarg, ale nic nie zrobili. Dziś ludzie zaczęli podnosić alarm. Wszystko było wypełnione dymem. Nie widziałam siebie, wybiegłam z płonącego budynku – relacjonowała jedna z mieszkanek w rozmowie z mediami.

Źródło: stefczyk.info/na podst.polsatnews Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

Szefowa Secret Service podała się do dymisji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij