Najnowsze wiadomości ze świata

Pożar i eksplozje na jarmarku świątecznym w Berlinie

Mieszkańcy Berlina i turyści przeżyli chwile grozy na tradycyjnym jarmarku świątecznym. Doszło tam do pożaru i dwóch eksplozji.

Zdarzenie miało miejsce we wtorek ok. ósmej wieczorem. Dwa stoiska z nieznanych na razie powodów stanęły w płomieniach. Służby otoczyły je kordonem, odcięły prąd i ewakuowały zwiedzających. Podczas akcji gaśniczej doszło do dwóch niewielkich eksplozji. Bild informuje nieoficjalnie, że eksplodowały zasobniki z gazem.

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru. Policja ujawniła, że dwie osoby trafiły do szpitala z poparzeniami. Próbowały gasić pożar na własną rękę. Sprawę bada policja.

Jarmarki świąteczne w Niemczech są mocno chronione, gdyż mogą stać się celem ataku terrorystycznego. W 2016 roku imigrant z Tunezji zabił polskiego kierowcę i wjechał jego ciężarówką w tłum ludzi na berlińskim jarmarku, zabijając 11 osób i raniąc kilkadziesiąt kolejnych. W zeszłym tygodniu niemiecka policja aresztowała dwie osoby, które planowały dokonanie podobnych zamachów.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Independent Autor: WM
Fot. LH DD/Dittrich

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij