Najnowsze wiadomości ze świata

Pożar domu weselnego. Zginęło co najmniej 100 osób

Dom weselny stanął w płomieniach podczas uroczystości. Życie straciło co najmniej 100 osób.

Zdarzenie miało miejsce w prowincji Niniwa w zachodnim Iraku, w pobliżu Mosulu. Kiedy wybuchł pożar, w domu weselnym trwało właśnie chrześcijańskie wesele. Władze podejrzewają, że przyczyną pożaru było odpalenie fajerwerków. Na jego skalę miało wpływ to, że budynek był wybudowany z łatwopalnych materiałów. Jedna z kurdyjskich telewizji pokazała nagranie, na którym widać, jak odpalone z wnętrza budynku fajerwerki podpaliły żyrandol.

Dom spłonął doszczętnie. W pożarze zginęło co najmniej 100 osób, ale liczba ofiar może jeszcze wzrosnąć. Dodatkowo ok. 150 osób odniosło w nim rany. Wśród ofiar miały być także dzieci. Według osób obecnych na weselu fajerwerki odpalono, gdy młoda para miała zacząć pierwszy taniec. Nie wiadomo na razie, czy przeżyli. Premier Iraku Mohammed Shia al-Sudani polecił rozpoczęcie śledztwa w sprawie przyczyn tego pożaru i poprosił ministerstwa spraw wewnętrznych i zdrowia o pomoc dla poszkodowanych.

Źródło: Stefczyk.info na podst. AP Autor: WM
Fot. PAP/EPA/MOHAMAD SAIF

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij