Publicystyka

Powiązanie funduszy unijnych z praworządnością oznaką… polskiej niepodległości? Intrygujący wpis Spurek

Sylwia Spurek zamieściła na swoim profilu na Twitterze wpis, w którym odniosła się do 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na próżno jednak szukać w nim wyrazów dumy czy radości z powodu najważniejszego święta współczesnego państwa polskiego, będącego wyrazem jego niezależności od obcych wpływów. Wręcz przeciwnie. Europoseł wyraziła w nim pogląd, że oznaką polskiej niepodległości jest… powiązanie funduszy unijnych z przestrzeganiem praworządności.

Mechanizm powiązania funduszy z praworządnością to kwestia polskiej niepodległości – niepodległości od łamania praw człowieka i praworządności, od homofobii, seksizmu. Symboliczne, że porozumienie Rada/PE osiągnięto w przeddzień 11.XI. Nie zmarnujmy tego! – czytamy w poście Sylwii Spurek.

Jej post wywołał niemałą konsternację wśród polskich internautów. Wśród głosów krytyki nie brakuje komentarzy zarzucających europoseł działalność na szkodę własnego państwa. Część z nich nie kryje również oburzenia, że kwestię niepodległości Sylwia Spurek próbuje powiązać z uzależnieniem się od wpływów i definicji narzucanych przez zagranicznych polityków oraz instytucje.

https://twitter.com/MagdaB00221929/status/1326488681134383106

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Szefowa Secret Service podała się do dymisji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij