Najnowsze wiadomości z kraju

Poważne zarzuty dla Wojewódzkiego i Palikota. Śpiewak: “To początek końca arcypatusów”

– Kochani mamy to! Krol TVN Kuba Wojewódzki i Janusz Palikot z mojego zawiadomienia staną przed sądem!! Dostali zarzuty prokuratorskie za nielegalną reklamę wódki. Mam nadzieję, że to początek końca tych dwóch arcypatusów i koniec nielegalnej reklamy alkoholi w Polsce – napisał na Twitterze Jan Śpiewak, znany warszawski aktywista. 

Jak udało się nam potwierdzić w Prokuraturze Rejonowej w Warszawie, śledczy zbadali sprawę, potwierdzili zarzuty i skierowali sprawę do sądu. Ostatecznie zarzuty dot. złamania ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi postawiono Wojewódzkiemu, Palikotowi oraz ich wspólnikowi Tomaszowi Czechowskiemu.

– To dowód na to, że nie wolno się poddawać, bać pozwów (Palikot chce mi zamknąć usta pozwem na sto tysięcy) i tylko bezkompromisowe działanie może coś zmienić. Teraz pora na resztę celebryckiej patologii, która z reklamowano trucizny zrobiła sposób na zdobycie fortun – komentuje aktywista.

Sprawa ma swój początek w sierpniu ub. roku, kiedy Śpiewak złożył do prokuratury doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Janusza Palikota i Kubę Wojewódzkiego. Aktywista domagał się wówczas, by śledczy sprawdzili, czy przedsiębiorcy promują nielegalnie swojej marki alkohole w sieci.

O ówczesnym zawiadomieniu złożonym do prokuratury Śpiewak informował na Twitterze.

– Złożyłem zawiadomienie do Prokuratury Krajowej na Palikota i Wojewódzkiego o możliwości popełnienia przez nich przestępstwa z art. 452 Ustawy z o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi – napisał (wspominany przepis dotyczy nielegalnego reklamowania alkoholu, za które grozi grzywna od 10 tys. do 500 tys. zł).

– Od miesięcy ta dwójka arcypatusów łamie prawo reklamując wódkę w internecie – dodawał Śpiewak.

Po publikacji naszego tekstu oświadczenie w tej sprawie przesłał na adres naszej redakcji Janusz Palikot.

– Donosiciel Jan Śpiewak złożył na mnie zawiadomienie do Prokuratury. Ta, chcąc nie chcąc, musiała podjąć postępowanie. Dzięki temu uzyskałem możliwość przedstawienia swojego punktu widzenia na obecność alkoholu w przestrzeni publicznej. Alkohol jest dla ludzi. Ale zawsze powtarzam – degustuj, nie chlej. Nigdy nie namawiałem i nie będę namawiał do picia alkoholu, ale nie widzę nic zdrożnego w tym, by dzielić się swoją wiedzą o alkoholach, inspirować do ich nieoczywistych zastosowań w kuchni, czy pokazywać miejsca i historie związane z alkoholem. Problemem nie jest alkohol sam w sobie – ten towarzyszy ludziom od zarania dziejów. Problemem są osoby, które nie radzą sobie i uciekają w alkohol lub zastępują nim wszystko inne w życiu. Jestem pewien, że nawet jeśli sprawa z donosu Śpiewaka znajdzie się w sądzie, wygram. Teraz czas pracy, zbierania argumentów. Ja się pracy nie boję – napisał były polityk w przesłanym do nas oświadczeniu.

Identycznej treści oświadczenie Palikot opublikował w mediach społecznościowych.

 

Źródło: Autor:
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij